Chtěli byste zhubnout?

Rádi vám poradíme jak na to
a co byste měli správně jíst OBJEDNAT ZDE
Osobní jídelníček Osobní poradna
Právě se nacházíte:

Hubnutí nerovná se dieta

Řekněme si ale, co si přesně pod pojmem dieta představujeme. Sám výraz dieta totiž ve své původní formě označuje styl, jakým se kdo stravuje. My však máme na mysli pro výraz dieta všechny ty předpisy, jak se stravovat, aby se dostavilo hubnutí, které jsou naprosto jednostranné a nezdravé. Pokud však chcete zhubnout zdravě a hlavně si váhu udržet, pak by pro vás dieta měla být naopak velmi zapovězená.Hubnutí je totiž něco, co by mělo být na vždy a ne pouze na určitou chvíli. Pokud chcete, aby bylo hubnutí trvalé, pak vám jistě dojde, že není možné trvalého stavu docílit tak, že se budete třeba měsíc stravovat odlišně a pak se opět ke svým starým návykům vrátíte. Ano, krátkodobá úprava jídelníčku můžete hubnutí způsobit, ale rozhodně ne hubnutí na trvalo, ale na velmi krátké období měsíce či o něco málo déle. Aby bylo hubnutí skutečně účinné, je třeba, aby došlo k úpravě životného stylu, pochopitelně ale aby tento životní styl byl každému ušitý přesně na míru.

Mezi nejčastější diety patří například:

Atkinsonova dieta - z jídelníčku jsou zcela vyřazeny sacharidy (brambory, těstoviny, rýže, kuskus, pečivo, káva, alkohol, cukr, sladkosti, banány, melouny... ), při této dietě se budete cítit velmi unavení a oslabení a dříve či později se deficit sacharidů projeví neovladatelnou chutí na něco sladkého - k čemuž také dojde, vrátíte se do starých kolejí a kila jsou opět zpět

Dělená strava - potraviny jsou rozděleny do 3 skupin (sacharidy, bílkoviny, neutrální potraviny). Jeden den jíte tedy pouze bílkoviny s neutrálními potravinami a další den pouze sacharidy s neutrálními potravinami. V těle dojde ke zmatku, jeden den dojde k úbytku svalové hmoty, další den je zase příliš bílkovin a nedostatek cukrů, rozhodíme si metabolismus a dříve či později se opět vrátíme k dřívějším stravovacím návykům a kila jsou opět zpět.

 Bodová dieta - Každá potravina má přiděleno číslo (body) podle své kalorické a výživové hodnoty. Je Vám stanoven denní limit bodů, pokud hodnotu překročíte, nic víc už jíst nemůžete, pokud nepřidáte pohyb, tím se body mohou přidat. Zcela nesmyslná dieta, nejen, že musíte neustále hlídat počet bodů, ale navíc během této diety velmi často dochází k nedostatku živin, vitamínů, stopových prvků, tudíž je tato dieta nezdravá, obtížná a bláznivá. A jako u každé jiné diety vede po jejím skončení opět k nabrání váhy.

Vajíčková dieta - Podle vajíčkové diety byste měli jíst každý den kolem 9 vajec natvrdo. K nim se přidává už jen zelenina a někdy maso. Vajíčková dieta je ve skutečnosti podobný hazard se zdravím, jako dělená strava. Tím, že se z jídelníčku téměř zcela vyřadí sacharidy, může při velké fyzické zatěži způsobit náhlý pocit vyčerpání a omdlení. Nehledě na vysoké množství tuků, které může vést ke zvýšenému cholesterolu.

Dieta podle krevních skupin - Podle toho, jakou máme krevní skupinu, tak bychom se měli stravovat. Vybírat bychom měli ty druhy potravin, které jedli naši předci. Stejně tak jako každá jiná dieta i tuto bychom měli držet celý život, abychom si váhu udrželi, protože jakmile se opět vrátíte k oblíbeným potravinám, váhu máte opět zpět, během diety podle krevních skupin je totiž spousta potravin z jídelníčku zcela vyřazena a tudíž tedy jíte méně, budete unavení, hladoví, nevrlí a časem i znechucení.

Hladovky - Většina lidí si bohužel stále myslí, že jedinou funkční dietou a jedinou možností jak zhubnout je: NEJÍST! Ano, samozřejmě, hladovkou půjde váha dolů, poměrně rychle, důvod je jediný, díky naprostému deficitu živin kolabuje svalová hmota, jelikož jí Vaše vlastní tělo začne samo požírat, proto jde váha dolů.

Po čase se začnete cítit opravdu mizerně, dostaví se:

 • únava, 
 • pocity na omdlení, 
 • závratě, slabost, 
 • žaludeční potíže, 
 • zácpa, 
 • vředy, apod. 
A co se tedy stane? Opět začnete jíst, svaly začnou opět dostávat stavební kameny a tudíž opět zvýší svou hmotnost, to se také projeví na váze. Nemluvě o celkovém rozhození metabolismu.

 

Další známe diety:

 • krabičková
 • mléčná
 • melounová
 • ovocná
 • zeleninová
 • Margitova
 • dieta modelek
 • půstová dieta a celá škála dalších diet.

 

Upozornění: s jakoukoliv dietou nedosáhnete trvalých výsledků, hazardujete se svým zdravím, trápíte sami sebe a budete zbytečně ve stresu. Nedoporučujeme zkoušet jakoukoliv z výše uvedených diet a pokud už se rozhodnete, že přeci jen dietu vyzkoušíte, rozhodně by jste měli Vaše kroky konzultovat se svým lékařem či odborným poradcem na výživu.

Objednat
Skupiny Google
Zdravé hubnutí
Navštívit tuto skupinu
Speciální výživa

Ke každému klientovi přistupujeme zcela individuálně, protože každý jsme jiný.

Více info
Jméno a příjmení
Město
Telefon
Email
Nejlepší čas pro zavolání
Poznámka