Chtěli byste zhubnout?

Rádi vám poradíme jak na to
a co byste měli správně jíst OBJEDNAT ZDE
Osobní jídelníček Osobní poradna
Právě se nacházíte:

SPRTOVNÍ VÝŽIVA

  • Bez cvičení není hubnutí a to z mnoha důvodů. Jeden ze základních je ten, že cvičením se zvětšuje podíl čisté svalové hmoty na celkové váze, což přispívá ke zvýšení rychlosti metabolismu. Pro představu jeden kilogram svalů spálí 10-20 kcal/kg.

 

  • Jde o to, že při cvičení roste rychlost metabolismu, zejména jeho bazální část, která se zvýší za 24-48 hodin po tréninku o 100-300 kcal. Při cvičení se spotřebovává energie, ale měla by pocházet z jiných zdrojů než ze svalů. Svaly se cvičením odbourávají a aby k tomu nedošlo, je potřeba naopak kalorie přijímat.

  • To je však pravý opak toho, co děláme, když chceme odbourat tuky dietou popř. hladověním. Pod pomyslným kotlem metabolismu je třeba neustále topit a přikládat, aby se metabolismus nezpomaloval a přitom nechyběla energie ke cvičení.

 

  • Při hubnutí nesmíte hladovět, abyste neztrácely svaly. Jakmile totiž zhubnete bez vybudování určité svalové kapacity a přestanete hladovět, odbouraná kila se zase brzy vrátí v podobě tuku ( jo-jo efekt). Když přijímáte méně kalorií a držíte dietu, jste citlivější na nedostatek některých živin i mikroživin, pokud nejíte obzvláště pestře.

 

  • Proto je důležité při redukci v kombinaci s cvičením užívat i některé suplementy, jako např. B-komplex, vitamíny C,E, vápník, hořčík, zinek a draslík. Ženy v produktivním věku by měly užívat železo a vápník. Uživáte-li vysokoproteinovou stravu, měli by jste brát určitě vápník. Vápník také působí na spalování tuků jako stimulant. K jeho absorbci pomáhá, jak známo, vitamín D a hořčík. 

    Eva Simmerová
    Výživový specialista

 


Jak se na tento program přihlásit?

Použijte kontaktní formulář,vyplňte na sebe kontakt, do poznámky uveďte "sportovní výživa" a my se vám do čtyř dnů ozveme a domluvíme termín první konzultace.  

 

Objednat
Skupiny Google
Zdravé hubnutí
Navštívit tuto skupinu
Speciální výživa

Ke každému klientovi přistupujeme zcela individuálně, protože každý jsme jiný.

Více info
Jméno a příjmení
Město
Telefon
Email
Nejlepší čas pro zavolání
Poznámka