Chtěli byste zhubnout?

Rádi vám poradíme jak na to
a co byste měli správně jíst OBJEDNAT ZDE
Osobní jídelníček Osobní poradna
Právě se nacházíte:

Na jaké metodě je hubnutí s vámi založené? Jde třeba o dělenou stravu, makrobiotiku, nějakou novou dietu?

 

Zastáváme názor, že jedna dieta nelze aplikovat na každého. Každý jsme totiž jiný, naše tělo je zcela jedinečné, máme jiný životní styl a tak na každého platí něco jiného. Proto vyznáváme zcela individuální přístup a hubnutí se snažíme ušít na míru každého klienta zvlášť. Naše metoda je tak složená hned z několika „diet“, i když o diety příliš nejde, razíme spíše zdravý životní styl a hubnutí je logické vyústění zdravé výživy a takového životního stylu. Na našich konzultacích rozebereme s klientem celý jeho život – jeho stravovací zvyky, životní styl, to, jak se hýbe a na základě závěrů z tohoto rozhovoru připravíme dlouhodobý plán. Důležitá je pro nás přitom absolutní spolupráce s klientem, musí se s naším plánem ztotožnit a také dobře chápat, proč to vše dělá. Hubnutí je tedy nastartováno na základě konkrétního životního stylu, pro ty, kdo se stravují v restauracích, i pro ty, co si vaří.

 

Kdo se zajímá o vaše služby?

Jsou to lidé, kteří chtějí změnit svůj život a také je pro ně důležité hubnutí. Jsou to ti, pro které je důležité hubnutí o pár kilogramů, ale i ti, kdochtějí zhubnout skutečně masivně a potřebují nastolit skutečně účinnou dietu. Pomáhá i těm, kdo chtějí hlavně vytvarovat postavu a zničit tukové zásoby na nejméně populárních místech, jako je břicho a boky.

Další naši zákazníci se rekrutují z řad těch, pro které je důležitý zdravý životní styl a chtějí najít právě ve svém životě rovnováhu mezi zdravou stravou, pohybem a možnostmi, které jim jejich život přináší. Díky našemu plánu pro ně přichází do úvahy nejenom hubnutí,ale také zlepšení pleti, obnovení vitality a energie do života a zvládání všech problémů. Typickým klientem je tak zaměstnaný podnikatel, který by rád žil zdravě, ale při nedostatku času neví, jak na to.

 

Typickým případem je, že se  lidem zhubnout podaří, ale brzo se vrátí na původní váhu. Jak zabraňujete jojo efektu?

Právě jojo efektu se snažíme zabraňovat a jde nám o to, aby bylo hubnutí trvalé. Našemu programu tedy neříkáme dieta, ale snažíme se o zdravý životní styl a aby klient pochopil, proč to vše dělá a účinně spolupracoval. Hubnutí se pak dostaví jako příjemný důsledek. Pro náš program je trvalého rázu a skutečně nejde o dietu na 14dnů, která by vám slibovala zázraky.

 

Jak rychlé je hubnutí s vámi? Co říkáte na rychlé diety?

Rychlým dietám nedůvěřujeme, protože se váha vždy vrátí zpátky a navíc ještě s nějakým kilem. Za zdravé a nevratné se považuje hubnutí o 0,5 – 1 kilo za týden. Vše závisí na tom, jaký má kdo z nás životní styl a také na tom, zda se dříve třeba již o nějakou tu dietu vícekrát nepokoušel. Takové tělo si totiž hubnutí pamatuje a má tendence si vše ukládat na horší časy. Ale i v takových případech náš režim zajistí hubnutí a hlavně jeho dlouhodobé udržení.

 

Je nutné se při vaší dietě trápit hlady? O co vše přijdu?

Při hubnutí je důležité, abychom zachovali přísun všech důležitých živin, ale přitom snížili přísun energie. Mezi důležité živiny patří vitamíny,minerály, sacharidy, bílkoviny, důležité oleje a mnoho dalších. Pakliže začnete mít hlad, tělo vám dává zprávu o tom, že se mu těchto živin nedostává. S našim vyváženým jídelníčkem a zdravou stravou byste tedy hlad neměli příliš pociťovat, naopak mnoho klientů říká, že jedí častěji než jsou zvyklí.

 

Jak je možné, že pomalu, ale jistě tloustnu, i když snižuji objem jídla?

Naše tělo má jednu základní úlohu: přežít a proto je schopné udělat skutečně mnohé. Jak stárneme, tělo potřebuje stále méně energie a pokud nezvýšíme tělesný výdej, logicky tloustneme. Pakliže však někdo naopak začne méně jíst, většinou se mu nedostává důležitých živin a tělo si začne ukládat na horší časy. Proto se vám může stát, že krátkodobě zhubnete, ale pak začnete opět přibývat. Tělo také šetří energii, zpomalí váš metabolismus, což se na vás obrazí velkou únavou a vaše kondice na tom nebude právě dobře.

Kolik vody mám denně vypít?

Zde se opět musí přihlížet zcela individuálně, opět neplatí jedno pravidlo pro všechny. Zdravý člověk by měl denně vypít cca 3-4 dcl na každých 10kg váhy, např. pro  80kg člověka tedy platí 2,4 - 3,2 litru vody denně. Potřeba vody se samozřejmě zvyšuje s fyzickou výkonností člověka a v horkých dnech.

Jak často se mám hýbat a je pohyb vůbec tak nutný?

Ano, pohyb je naprosto nezbytnou součástí zdravého životního stylu, ať už jde o hubnutí či nikoliv. Svaly v těle máme proto, abychom je používaly, pokud se tak neděje, svaly začnou slábnout a chabnout, máme pak špatné držení těla, bolí nás záda, máme vyboulená bříška apod. Pohyb udržuje tělo v dobré kondici a je pro tělo naprosto nutný. Vraťme se daleko do minulosti, lidé používali k pohybu pouze a jen své končetiny, běhali a lovili, najedli se a zase běhali a lovili, myslíte, že tenkrát vládla lidem obezita? Jistě že ne. Hýbejte se, dokud můžete!

Jakým potravinám mám dávat v jídelníčku přednost?

Jednoznačně je to:

 

  • čerstvá zelenina 
  • ovoce
  • libové maso, 
  • ryby min. 2x týdně,
  • stejně tak luštěniny,
  • celozrnné výrobky,
  • zdravé tuky, 
  • mléčné probiotické výrobky, 
  • sýry,
  • vejce, prostřídávat můžete i výrobky ze soji, tofu, kozího mléka, apod.

 

Proč mám jíst tak často, nestačí třeba pouze 3x denně?

Pokud budete mezi jídly dělat velké pauzy a nebudete jíst pravidelně, dojde ke zpomalení metabolismu, což se nám projeví špatným trávením a ukládáním do tukových zásob. Jíst by se proto mělo v pravidelných intervalech cca   po 2-3 hodinách a sníst bychom tedy měli min. 5 porcí za den. Proto jsou v jídelníčku velmi důležité svačinky mezi jídly.

 

Objednat
Skupiny Google
Zdravé hubnutí
Navštívit tuto skupinu
Speciální výživa

Ke každému klientovi přistupujeme zcela individuálně, protože každý jsme jiný.

Více info
Jméno a příjmení
Město
Telefon
Email
Nejlepší čas pro zavolání
Poznámka