Chtěli byste zhubnout?

Rádi vám poradíme jak na to
a co byste měli správně jíst OBJEDNAT ZDE
Osobní jídelníček Osobní poradna
Právě se nacházíte:

 Jak zhubnout?

 

Otázka hubnutí trápí lidstvo již velmi dlouho. Bohužel skutečně neexistuje žádný univerzální recept, který by platil na každého. Špatná je také klasická dieta, pokud pod pojmem dieta myslíme krátkodobý stravovací program, který omezuje stravu pouze na pár určitých potravin a ještě navíc ne zcela zdravých. Při dietě většinou totiž lidé hladovějí a to není rozhodně správný směr, kterým by se při hubnutí měl člověk ubírat.

 

 • Diety nerovnají se hubnutí

 Pokud zadáte do internetového vyhledávače výraz dieta, získáte mnoho různých návodů na hubnutí.

 • Atkinsonova dieta
 • bodová dieta
 • dělená strava
 • makrobiotika.

Návodů je skutečně hodně a pokud chcete můžete vyzkoušet jednu po druhé. Protože takto určitěne zhubnete, tedy určitě nezhubnete dlouhodobě. Zkušenosti ukazují, že prakticky každý, kdo se takovéto drakonické a nevyvážené dietě podrobí, kila (která ztrácel za cenu hladovění) opět nabere zpátky. Navíc se takto roztáčí velmi nebezpečná spirála jojo efektu, což má nezměrný vliv na náš metabolismus.

 Diety vás dovedou k jojo efektu

Pokud totiž budete držet podobnou dietu a po poměrně krátkou dobu rapidně omezíte váš kalorický příjem, vaše tělo bude v šoku. Pokud takovou dietu vyzkoušíte poprvé, může se dostavit skutečně hubnutí. To je však pouze první fáze celého procesu. Jednou dietu prostě musíte přestat držet a začít se stravovat normálně. Skutečně nejde celý život jíst pouze určité potraviny. Navíc vaše tělo bude mít o to větší chuť si zakázaných potravin posléze dopřát co nejvíce, což většinou každý z nás dříve nebo později udělá. Tělo se zaraduje, že již nehladoví, ale období hladovění si bude dobře pamatovat. A co tedy udělá? K naší smůle a pro něj chytře si zásoby energie bude ukládat na horší časy, o kterých se oprávněně obává,  že zase přijdou. A pokud podobnédiety absolvujete několikrát v řadě, máte zaděláno na pěkný problém. Váš metabolismus se totiž výrazně zpomalí a pokud již tělo nějaké látky postrádá, bude je skoro vždy se snažit uložit. A asi chápete, že v takovém případě je hubnutí prakticky nemožné. Navíc vedlejším produktem takto zpomaleného metabolismu je :

 • nedostatek energie
 • vitality
 • únava 
 • nemocnost

 I z jojo efektu je možné vyskočit

Naštěstí i z tohoto začarovaného kruhu je cesta ven. Naše řešení zní :

 • nedržte diety
 • snažte se o zdravý životní styl

a hubnutí se dostaví jako logický důsledek těchto změn.

Řeknete si, to se lehce napíše, ale mnohem hůře provede. Jídelníček musí být vypracován přesně na míru konkrétnímu člověku. Každý z nás je jiný, pohybujeme se v jiných podmínkách. Je jasné, že je třeba jídelníček změnit skutečně řádně, ale na druhou stranu by měl být takový, aby vždy chutnal. Těžko tedy nutit někoho, kdo nenávidí brokolici, aby ji jedl co týden. V tom je to pravé umění – přijít na to, co má kdo rád a jídelníček udělat tak, aby zdravá strava v něm nebolela. Jídelníček musí obsahovat na jedné straně méně kalorií, na straně druhé musí mít dostatek všech důležitých živin, protože jejich nedostatek působí na hubnutí nepříznivě. Tělo si totiž okamžitě začne ukládat vše co dostane.

Dále je důležité zařazení pohybu.

Je to skutečně tak, že trvalé zhubnutí bez pohybu je nemyslitelné, nemusíte se ale bát, opět se nesmíte do něčeho nutit a pohybová aktivita by měla být ušita na míru. Nakonec je vždy možné zařadit alespoň chůzi, která snad nevadí nikomu. A jako poslední pilíř hubnutí je třeba zapracovat na psychice. Člověk musí hubnutí přijmout vnitřně, ztotožnit se s tímto cílem, snažit se nestresovat dílčími neúspěchy a soustředit se na budoucnost.

Hubnutí s pomocníkem a rádcem = hubnutí s poloviční starostí

Jak vidíte, hubnutí je komplexní program. Pokud vynecháte jednu jeho součást, hubnutí se buď nedostaví, nebo se dostaví pouze přechodně. Naštěstí s námi získáte podporu, pomoc a hlavně rádce, který vám se všemi pilíři hubnutí účinně pomůže a vlastně vás naučí jak hubnout, abyste se v běžném životě dokázali obejít bez našich rad.

Potřebujete pomoci s úpravou jídelníčku ?

Můžete nás kontaktovat.

Tým zdrave-hubnuti.org

Použijte kontaktní formulář,vyplňte na sebe kontakt, do poznámky uveďte "jak zhubnout" a my se vám do čtyř dnů ozveme a domluvíme termín první konzultace.  

 

 


 

Objednat
Skupiny Google
Zdravé hubnutí
Navštívit tuto skupinu
Speciální výživa

Ke každému klientovi přistupujeme zcela individuálně, protože každý jsme jiný.

Více info
Jméno a příjmení
Město
Telefon
Email
Nejlepší čas pro zavolání
Poznámka